WordPress HayalOyun Teması V2

Wordpress Temalar, Pluginler ve Özelleştirmeler.
 • WordPress HayalOyun Teması V2

WordPress HayalOyun Teması V2

Ürün : Wordpress Tema

Versiyon : 2.1

İçeriği : Tema + Bot + Kurulum ve Kullanım Klavuzu + Logo PSD

Merhaba arkadaşlar,

WordPress HayalOyun V2 ile karşınızdayız. Üstelik DÜNYADA HİÇ BİR OYUN YAZILIMINDA OLMAYAN ÖZELLİKLERLE!

WordPress HayalOyun temasınının ilk sürümünü “Bugüne kadar yazılmış en iyi özelliklere sahip WordPress Oyun Teması” olarak lanse etmiş ve oldukça büyük beğeni ve kullanıcı kitlesine ulaşmıştık.

HayalOyun V2’i ise “DEV SİTELERDEN FARKINIZ KALMASIN DEMİYORUZ, DEV SİTELERE FARK ATIN DİYORUZ” sloganı ile sizlere sunuyoruz.

Çünkü WordPress HayalOyun V2 ile oyun sektörüne yön veren dev sitelerde bile olmayan özellikleri sizlerle buluşturuyoruz.

WordPress HayalOyun V2 ÖZELLİKLERİ

4 Farklı Tasarım Seçeneği (Seçmeli)
Wordpress HayalOyun Teması’nda Mavi, Klasik, Gold ve Bordo Mavi olmak üzere 4 farklı tasarım seçeneği vardır. Bu tasarımlardan dilediğinizi HayalOyun Panel’den 1 tık ile değiştirebilirsiniz.

HayalPanel

Sitenizle ilgili tüm ayarları HayalPanel’den yapabilirsiniz. Bu şekilde kod bilgisi sahibi olmanıza gerek yoktur. Ya da bu özellik ile kodlar arasında boğuşmadan ve sitenizin yapısını bozacak bir kod hatası yapmadan dilediğiniz değişikliği yapabilir, sayaç kodları, analystic kodları, reklamlar gibi herşeyi bu panelden ayarlayabilirsiniz.

En Çok Oynanan Oyunlar (Aktif/Pasif edilebilir)

En çok oynanan oyunlar özelliği ile anasayfa da ve ayrı bir En Çok Oynanan Oyunlar sayfasında en çok oynanan oyunları gösterirsiniz. Bu özellik neredeyse bütün temalarda ki gibi plugine bağlı olarak çalışmaz. Tema içinde gerekli kodlama yapılmıştır, plugine ihtiyaç duymadan oynanmalar sayılır. Bu özelliği ve bu oyunlara ait alanı HayalPanel’den tek tık ile aktif pasif edebilirsiniz.

En Yüksek Puanlı Oyunlar (Aktif/Pasif edilebilir)

En yüksek puanlı oyunlar özelliği ile anasayfada ve ayrı bir En Yüksek Puanlı Oyunlar sayfasında sitenizde en yüksek puana sahip oyunları gösterirsiniz. Bu özelliği ve bu oyunlara ait alanı HayalPanel’den tek tık ile aktif pasif edebilirsiniz.

Rasgele Oyunlar (Aktif/Pasif edilebilir)

Anasayfada rasgele oyun alanı, 2 adet. Rasgele Oyunlar özelliği, arka sayfalarda kalmış, pek ziyaret edilmeyen, bu nedenle Google tarafından değer verilmeyen oyunlarınızın oynanmasını sağlar, böylece bu oyunlara ziyaretçilerin girmeye başlaması ile Google bu sayfalarınıza değer verir ve arama sonuçlarında daha üstlere taşır. Rasgele oyunlar otomatik çalışmaktadır, siteye her girildiğinde siteden rasgele 2 oyun seçer ve orada anasayfada gösterir. Bu özelliği ve bu oyunlara ait alanı HayalPanel’den tek tık ile aktif pasif edebilirsiniz.

Facebook Yorum (Seçmeli)

Sitenizde isterseniz WordPress yorum isterseniz Facebook yorum kullanabilirsiniz. HayalPanel’den tek tık ile değişimi yapabilir, hiç bir ayara gerek olmadan Facebook yorumu sitenizle tam entegre olarak çalıştırabilirsiniz.

Oyun Öncesi Bilgi Sayfası (Aktif/Pasif edilebilir)

Oyun öncesi sayfa ile sayfa görüntüleme sayınızı ve orantılı olarak reklamlara tıklama oranını arttırabilirsiniz. Bu özelliği dilerseniz HayalPanel’den pasif edebilir, oyun oynama sayfası öncesi ara sayfası etkisiz hale getirebilirsiniz.

Oyun Yükleniyor (Aktif/Pasif edilebilir ve süre ayarlanabilir)

Oyun yükleniyor özelliği ile oyun öncesi reklam gösterebilirsiniz. Bu özelliği HayalPanel’den aktif/pasif yapabilir ya da süresini değiştirebilirsiniz.

Anti-Reklam

HayalOyun temasında flash oyunların içersinde bulunan reklamlara tıklanamaz. Yani Flash oyunların içersinde bulunan diğer sitelere ait reklamlara ziyaretçileriniz tıklasada link çalışmaz ve ziyaretçileriniz başka sitelere kaçmaz. Bu Özellik sayesinde hem ziyaretçilerinizi sitede tutabileceksiniz, hem sitenizden diğer oyun sitelerine direk geçişler olmayacağı için SEO açısından gücünüz artacak. Bu özellik sayesinde kendi oyun sitelerimdeki online süresi ve anlık online sayısı 2 katına kadar yükseldi!

Unity 3D Desteği

Oyun dünyasının yeni teknolojisi Unity 3D oyunları nasıl ekleyeceğinizi hala bulamadınız mı? Hiç bir oyun yazılımının Unity desteği yok mu? Kraloyun.com gibi devler bile Unity 3D oyunları oyunun bulunduğu sayfası kendi sitesinde frame olarak göstermekte iken, biz buna bir çözüm bulduk ve HayalOyun’da sizlere sunuyoruz.

Artık Unity Oyunları SWF oyunlar gibi sitenizde çalıştıracaksınız. ÜSTELİK OYUNLARA SİTENİZİN LOGOSU GÖMÜLECEK.

BU OYUNLARI SİTENİZDEN ALMAK İSTEYENLER OLURSA SİTENİZİN O OYUNA AİT UNITY OYNATMA SAYFASINI FRAME OLARAK ALMAK ZORUNDA OLACAK VE SİTENİZİN LOGOSU OYUNA GÖMÜLÜ OLARAK DİĞER SİTELERDE YAYINLANACAK.

Tek Oyuna 2 Sayfa (Hem oyunun Türkçe ismi ile Hem İngilizce ismi ile)

Yine dünyada bir oyun yazılımında ilk olarak tek oyuna 2 sayfa özelliğini HayalOyun ile sizlere sunuyoruz.

Bu özellik ile Oyun eklerken “Oyunun Orjinal İsmi”, “Game Sayfası Açıklama”, “Game Sayfası Etiketleri” alanlarını doldurarak aynı oyun için hem Türkçe ismi ile hem de İngilizce ismi ile sayfa açmış olacaksınız.

Oyunun 2. sayfası sitenizde listelenen oyunlar arasında gösterilmez, bu sayede aynı oyunu 2 kez sitenizde göstermiş olmazsınız, oyunun Türkçe isimli asıl sayfasında “Oyunun Orjinal Adı:” isimli alanda linki bulunur ve buna tıklanında o sayfaya gider.

BU ÖZELLİK İLE HEM OYUNUN TÜRKÇE İSMİNDEN HEM DE ORJİNAL (İNGİLİZCE) İSMİNDEN HİT ÇEKECEKSİNİZ.

OYUNUN NORMAL TÜRKÇE İSİMLİ SAYFASI

OYUNUN 2. İNGİLİZCE İSİMLİ SAYFASI

AYNI ÖZELLİĞİ UYGULADIĞIM RÜYAOYUN TEMASI KULLANAN X-OYUN.COM’DAN BİR ÖRNEK

Oyun adı: Acil Adrenalin

Google Arama Sonucu: TIKLA

Oyunun Orjinal Adı: Thrill Rush 2

Google Arama Sonucu: TIKLA

GELEN TRAFİK ÖRNEĞİ

Bu özelliğin amacı oyunların hem Türkçe isimlerinden hemde ingilizce isimlerinden hit çekmektir. Çünkü Türkiye’de Türkçe oyun isimlerine dev Türkçe oyun siteleri trafik oluşturmaktadır, ancak bu siteler oyunun Orjinal adının Türkçe karşılığına sağdık kalmamakta her biri kafasına göre farklı bir Türkçe isim vermektedir oyuna. Bu nedenle, bir sitede ilgili oyunu oynayan kişi, daha sonra o oyunu Türkçe ismi ile Google’da arattığında sitelerde farklı farklı oyunlar çıkmaktadır. Bu arayıcıyı istediği oyuna ulaşabilmek için ingilizce ismi ile aramaya itmektedir (aklında kaldıysa oyunun ingilizce adı) ve Türkiye’den oyunların ingilizce isimleri içinde bir arama trafiği oluşmaktadır. Bu Trafik Türkçe isimlere göre çok oldukça az olsada bu uygulamayı kimse yapmadığı için bu oyunların ingilizce kelimelerinde Türkiye’de rekabet neredeyse hiç yok denilebilir. Bu da sizi rekabetin az olduğu bir alanda kısa sürede trafik sahibi yapacaktır. Tabi bunu yaparken oyunun Türkçe kelimeden gelen hitinide kaçırmamış olacaksınız bu özellik ile.

Hangi Tuşlarla Oynanır?

Hangi tuşlarla oynanır özelliği ile ziyaretçilerinize oyun tuşlarını gösterebileceksiniz.

Tam Ekran

Tam ekran özelliği ile ziyaretçileriniz oyunu tam ekran olarak oynayabilirler.

Full Dinamik Yapı

Temamız tamamen dinamil yapıya sahiptir, yani; Sitedeki tüm alanları tema admin panelinden düzenleyebilirsiniz.
Tema Yönetim Panelinden düzenleyebileceğiniz ve aktif pasif yapabileceğiniz alanlar,

 • Reklamlar,
 • Logo,
 • Favicon,
 • Hoşgeldiniz yazısı,
 • Footer yazısı,
 • Footer linkleri,
 • Sayaç kodları,
 • Anasayfa yeni oyunlar ve en çok oynanan oyunlar modülü,
 • Anasayfa En Yüksek Puanlı Oyunlar modülü,
 • Anasayfa Rasgele Oyunlar modülü,
 • Anasayfa ve diğer sayfalar Arama formu,
 • Oyun öncesi bilgi sayfası (aktif/pasif etme)
 • Oyun yükleniyor özelliği, (aktif/pasif yapma ve süre ayarlama)
 • Oyun sayfaları Yeni Oyunlar modülü,
 • Yorum modülü (Facebook ya da WordPress arası seçim),
 • Sosyal linkler (face, twitter, gplus linkleri),
 • E-Posta aboneliği,

Bol ve Dinamik Reklam Alanları

Temada en çok tık alacak yerlere reklam yerleşimi yapılmış, tüm sayfalardan alınacak verimin maksimum olması hedeflenerek reklam yerleşimi yapılmıştır. Bunun yanında tüm reklam alanları ve reklam kodları HayalOyun Panel’den yönetilebilmektedir. Dilediğiniz reklam alanını pasif ya da aktif konuma getirebilir ve reklam kodlarınızı admin panelden yönetebilirsiniz.

Dinamik Menüler

Oyun Temamızda tüm menüler dinamiktir, en üst, kategori bölümü ve footer menülerinin tamamını Görünüm / Menüler’den yönetebilirsiniz.

Çok Özellik Sadece Tek Plugin!

Tüm bu özelliklere rağmen, tema ile birlikte kurmanız gereken tek plugin WP Post Ratings (oylama) pluginidir. Oynanma sayısından, En Çok Oynananlara, En Yüksek Puanlı Oyunlara, Pagenavi’ye tüm özellikler tema içersinde tarafımızdan kodlanmıştır, eklenti gerekmeksizin çalışır. Bu da birçok eklenti ile birlikte kullandığınız oyun temalarınıza göre çok daha az sistem kaynağı tüketimi, çok daha az site kasması demektir!…

En İyi SEO!

HayalOyun V1’i kullananlar bilirler! HayalOyun temamız SEO açısından mükemmel bir yapıya sahiptir ve tam bir hit canavarıdır. Çok hızlı index alır ve çok iyi konumlarda index alır.

HayalOyun Temasını, bu öne çıkan ve HayalOyun’u hayalinizdeki oyun teması yapan bu özelliklerin dışında bir web sitesinde olması gereken tüm özellikleri de barındıran bir tema olarak sizlere sunuyoruz.

WP-Update Bildirimleri

WP-Update bildirimleri ile tüm güncellemelerden haberdar olacaksınız. Temaya yeni özellikler eklendiğinde admin panelinizde WP-Update size Güncelleme olduğunu bildirecek.

BOT

BOT ÖZELLİKLERİ

WordPressle %100 uyum
Bot plugin olarak çalışmakta ve WordPressle %100 uyum içersinde çalışmaktadır.

17 Oyun Sitesinden Veri Çekme

– Kraloyun.com
– Oyungemisi.com
– Oyunskor.com
– Oyunlar1.com
– Oyunkolu.com
– OyunOyna.com
– Oyunlari.net
– Oyunlar9.com
– Sunoyun.com
– A10.com
– Addictinggames.com
– Tokigames.com
– armorgames.com
– didigames.com
– flonga.com
– freeonlinegames.com
– i6.com

Ayarlanabilir özellikler

– Özel alan ayarlaması,
– Otomatik Zamanlama süre ayarlaması,
– SWF sunucuya çek çekme ayarlaması,OTOMATİK ZAMANLA

Otomatik Zamanla özelliği sayesinde tek yapmanız gereken bota girmek ve sürekli EKLE düğmesine tıklamak… Çünkü Bu bot sizi GOOGLE’ın gözünde itibarınızın düşmesinden koruyacak. Çünkü bu Bot arka arkaya ne kadar içerik eklerseniz ekleyin her eklediğiniz içeriği bir önceki zamanlanmış oyunun yayınlanma saatinden 60 dakika sonraya zamanlar. Böylece sitenizde günün 24 saati yeni içerik yayınlanır ve GOOGLE’ın gözünde sitenizin itibari kısa süred artar… (bu 60 dakikayı ayar.php’den değiştirebilirsiniz).

ARAYA SIKIŞTIR

HayalOyun tecrübemiz doğrultusunda “araya sıkıştır” özelliği yaptık. Araya Sıkıştır ne işe yarar? Botta “otomatik zamanla” özelliği bulunduğu için birçok arkadaş, sitesine 1 günde birkaç ay boyunca yayınlanacak kadar oyun eklemekte, ve ekledikleri oyunlar aylarca saatte 1 yayınlanmaktadır. Örneğin “otomatik zamanla” özelliği ile 500 oyun eklediğinizde bu oyunlar önümüzdeki 500 saat boyunca saatte 1 adet olmak üzere yayınlanacak demektir. Yani bu durumda şimdi botla yeni bir oyun eklediğinizde, sırada 500 tane yayınlanmayı bekleyen oyun olduğu için bu yeni oyunu 501 saat sonraya zamanlayacaktır. Ancak siz bu yeni oyunu 501 saat sonra değil, hemen yayınlamak istiyorunuz, işte bu noktada araya sıkıştır özelliği imdadınıza yetişir ve oyunu eklerken “araya sıkıştır” ı işaretlerseniz oyun 501 saat sonraya zamanlanmaz 5 4-5 saat sonraya diğer oyunlarla aynı yayınlanma saatine denk gelmeyecek şelilde zamanlanır. Böylece hem size aylarca yetecek oyunu bir seferde ekleyebilir keyfinize bakabilir, hem de piyasaya yeni düşen oyunları aynı gün içersinde otomatik yayınlayabilirsiniz.

RESİMLERİ OTOMATİK OPTİMİZE ETME

Bot aynı zamanda oyun resimlerini çekerken optimize eder. Yani kalite kaybı oluşturmadan kb larını düşürür ve yeniden boyutlandırır. Böylece botun veri çektiği sitelerdeki resimlerin boyutları ve boyları hem SEO’ya uygun, hemde sitenize uygun olarak yapılandırılmış olur bot tarafından.
Bot ile kategorisel çekme, Yeni Oyunları listeleme ve çekme, arama yaparak dilediğiniz oyunları çekme yapabilirsiniz. Bot Plugin şeklindedir, bu nedenle kurmakta ve entegre etmekte zorlanmazsınız.

VE TABİ Kİ ÜCRETSİZ!
GÜNCELLEME V2.1 (11/12/2012 20:30)

– CSS Validete sağlandı,
– Bota Otomatik-Zamanla özelliği eklendi,
– Yorumlarda bug vardı, düzeltildi.

Güncelleme tarihinden önce kuranlar temayı yeniden indirip GÜNCELLEME.TXT yi okuyarak güncellemeyi gerçekleştirsinler.

Direk UPLAOD klasörü içersindekileri tekrar FTP ana dizinine yükleyerekte güncelleyebilirsiniz. Ancak temada yaptığınız değişiliklerin yok olmaması için GÜNCELLEME klasörü oluşturdum ve içine sadece değişen dosyaları koydum. V2’den V2.1’e geçecekler GÜNCELLEME.TXT ye göre hareket ederse temada yaptıkları değişiklikler kaybolmaz.


YENİ TASARIM SEÇENEĞİ EKLENDİ (13/12/2012 – 06:30)

Arkadaşlar yukarıda resmi bulunan ve tıklayınca demo sitede karşınıza çıkacak olan tasarım seçeneği eklendi. Yukarıdaki saatten sonra indirecekler için zaten yeni tasarım seçeneği temaya uygulanmış olarak alacaklar. Yukarıdaki saatten önce indirenler dilerlerse yeniden indirebilir GÜNCELLEME.TXT deki talimatı uygulayarak güncelleyebilirler, dilerlerse de bir sonraki ana güncellemeyi bekleyebilirler.

BİLGİ EKLEME (14/12/2012)

Arkadaşlar temamızın SEO konusundaki performansını göstermek için gözüme çarpan sonuçları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aşağıdaki arama sonucu Kraloyun.com’dan eklenen bir oyunun sonucudur ve kırmızı ile çizilenler HayalOyun teması kullanmaktadır.

Bu oyunu kraloyun’dan ekledik, kraloyunda yayınlandıktan sonra yani, 1. sayfadaki 10 siteden 1 sonuç kraloyun.com’a ait, 2 adet örümcek scripti var, DİĞER 7 SİTE WORDPRESS VE BUNLARDAN 6 TANESİ HAYALOYUN ve RÜYAOYUN temalarımızı kullanıyor. Ve bunların her biri bir başkasına ait bir site olmakla birlikte, açılış zamanları (x-oyun.com hariç) hepsinin 1 ayı geçmemiştir. Burada önemli bir diğer hususta Kraloyun.com’dan eklediğimiz bir oyunda Google’da kraloyun.com’un bile üstünde index almamızdır.Satın Almak İçin


Mail:

ya da

Skype:Yorumlar buraya

Benzer Ürünlerimiz

 • WB-Sinema: WordPress Sinema Portalı Teması
 • WordPress HayalOyun Oyun Teması
 • WordPress Canlı Radyo Teması: WB-Radyo
 • WordPress Canlı TV Teması: WB-Tv
 • WordPress Yemek Tarifi Teması: WB-Tarif