WordPress Full Film Arşivi Teması

Wordpress Temalar, Pluginler ve Özelleştirmeler.
  • WordPress Full Film Arşivi Teması

WordPress Full Film Arşivi Teması

Ürün : Wordpress Tema

Versiyon : 2.0

İçeriği : Tema + Bot + Kurulum Klavuzu

Daha önce İlkindir Film Teması adı ile çıkardığımız WordPress film temamızı, bu defa hem indirme hem izleme seçeneği ile  yayınladık. Bu nedenle adınıda Full Film Arşivi olarak değiştirdik. Çünkü gerçek ve mükemmel bir Film Arşivi deneyimi için, ihtiyacınız olan herşeye sahip bir tema oldu.

GERÇEK BİR FİLM ARŞİVİ DENEYİMİNE HAZIR OLUN!

Birçoğumuz biliyoruz, global pazarda link ve video toplayıcı siteler yükselen bir trend içinde hitlerini arttırıyorlar. Yani uploader ya da 1-2 video ya da 1-2 link yayınlayan siteler değil; bulduğu tüm linkleri ve videoları yayınlayan sitelerden bahsediyoruz. Son zamanların yükselen trendi bu…

Bu trendden yola çıkarak Full Film Arşivi temasını geliştirdik…

 

ALIŞILMIŞIN ÖTESİNDE SIRADIŞI BİR KONSEPT!

Full Film Arşivi Teması, görsel olarak ve dil seçeneği gibi özelliklerle hepimizin sevdiği, alışkanlık haline getirdiği “Film Teması” özellikleri taşıyor. Ancak bunun yanında sizinde gördüğünüz gibi o, film sektöründe alışılmışın ötesinde ve sıradışı bir konseptle yerini almaya hazırlanıyor…

Bu Sıradışı Konseptin Ayrıntıları

Taxonomyler: Bu zamana kadar neredeyse yazılan tüm film temaları oyuncular, yönetmen gibi verileri özel alan (custom fields) kullanarak gösteriyordu ve özel alanlar sadece verini yazdırmaya yarar, oysa Full Film Arşivi Teması bu tür bilgileri özel alan olarak değil taxonony olarak işler ve her veri sadece bilgi vermekle kalmaz, o veri ile ilgili LİSTELEME ÖZELLİĞİ taşır. Yani sinemalar.com gibi, imdb.com gibi oyuncu ismine tıkladığınızda o oyuncuya ait tüm filmleri listeler, ya da yönetmen, ya da yıl, yada ülke, tüm veriler için geçerlidir…

Bu özellik hem ziyaretçilerinizin içeriğinize kolayca ulaşmasını sağlar hem de SEO açısından büyük fayda sağlar. Çünkü her oyuncu, yönetmen gibi veri sadece o film içinde bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda sitenizde o oyuncuya ait ya da o yönetmene ait bir sayfa oluşturur (tüm veriler için geçerlidir). Ve arama motorları dizinlerinde bu sayfalarınız listelenir www.siteniz.com/oyuncu/cuneyt-arkin gibi, bu sayfaya giren kişiler Cüneyt Arkın’a ait tüm filmleri görür.

Ayrıca bu özelliğin SEO açısından size sağlayacağı verimi All in One Seo Pack gibi eklentilerle arttırabilirsiniz.

Taxonomyler ve All in One Seo Pack

All in One Seo Pack eklentisi ile Arşiv Sayfası Başlığı: kısmı ayarını %date% Filmleri | %blog_title% olarak değiştirseniz, oyunculara ve diğer verilere ait sayfaların başlığını $veriadı Filmleri | Sitenizin Adı olarak değiştirir.

Yani Cüneyt Arkın oyuncusu için örnek verirsek, bir filmde Cüneyt Arkın oynuyor ve siz oyuncular kısmına Cüneyt Arkın yazarsanız,

Taxonomy’nin oluşturacağı url: www.siteniz.com/oyuncu/cuneyt-arkin

All in One Seo Pack’in oluşturacağı bu sayfaya ait başlık:  Cüneyt Arkın Filmleri | Sitenizin Adı

(All in One Seo Pack kullanmazsanız bu başlık Cüneyt Arkın | Sitenizin Adı olur.)

Bu taxonomy’nin içeriği ise: Cüneyt Arkın’ın oyuncu olduğu filmlerin listesi olacaktır.

Yani Full Film Arşivi Teması’nın alışılmışın ötesindeki bu özelliği ile Google’da oyunculara ait sayfalarada sahip olacak ve o sayfalardanda hit çekeceksiniz.

– İzleme ve İndirme Bir Arada

WordPress Full Film Arşivi Teması izleme ve indirmeyi bir arada sunarak size gerçek bir Film Arşivi deneyimi yaşatacak. Ayrıca barındırdığı bilgiler ile bir filme ait tüm herşeyi tek bir sayfada birleştirmiş olmakta. Yani Poster, Bilgiler, Fragman, İzleme Seçenekleri, İndirme Seçenekleri gibi, bir film ile ilgili tüm materyallere sahip bir sayfa ortaya çıkıyor. Bu gerçek bir arşiv…

– Sıradışı ve Kullanıcı Dostu Sidebar

– Sidebar’ı sıradan konseptten kurtarıp,

– Kategoriler (alfabetik sıralar),

– Dillere Göre Filmler (alfabetik sıralanır),

– Türlere Göre Filmler (alfabetik sıralanır),

– Yıllara Göre Filmler (sondan geriye doğru sıralanır),

– Ülkelere Göre Filmler (alfabetik sıralanır),

– IMDB Puaına Göre Filmler (en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanır, 15 adet),

– Popüler Oyunculara Göre Filmler (en çok filmi olan oyuncudan en az filmi olana doğru sıralar, 15 adet),

– İndirme ve İzleme Sunucularına Göre Filmler (içinde en çok film olandan en az olana doğru sıralar, 15 adet),

– Rip Türüne Göre Filmler (içinde en çok film olandan en az olana doğru sıralar),

– Dosya Boyutuna Göre Filmler (en düşük boyuttan en yüksek boyuta doğru sıralar),

ekleyerek ziyaretçilerinizin tüm aradığını bir tıkla bulmasına yardımcı olmayı hedefledik.

– Aşağı Doğru Açılan Ajax Part/Alternatif Sistemi!

İçeriğinize ekleyeceğiniz birden fazla part ve alternatifler için Ajax Part sitemi yaptık, bu sıradışı part/alternatif sistemi hem çok kullanışlı hem de çok eğlenceli. Ziyaretçilerinizin çok seveceğine eminiz…

– Shortcode’lardan ve Metin Editörü ile İçerik Hazırlama Zahmetinden Kurtulun!

– Film işinde WordPress’e yeni geçiş yapıyorsanız, size en sinir bozucu gelecek şey <!–nextpage–>, <!–more–> gibi shortcode larla partları ayırmak olacaktır.

Bunu ortadan kaldırdık ve her video, her part için Özel Alan oluşturduk, Metin editörüne yazacağınız tek şey filmin konusu olacak.

– Ayrıca sizi downlaod linklerini linkleme işlemi yapmaktan ve onların her birine nofollow, _blank etiketleri eklemektende kurtardık!

Her download linki için özel alan oluşturduk, tek yapmanız gereken lini bu alana yapıştırmak, sistem sizin için onu linkleyecek, external nofollow etiketi ekleyecek ve _blank etiketi ekleyerek yeni pencerede açılmasını sağlayacak.

Bu sayede yalnışlıkla, sitenizden çıkan linklerin nofollow etiketi olmama ihtimali ya da blank etiketi olmama ihtimalide ortadan kalkacak.

– Tema Yönetim Paneli ve Bol Reklam Alanı

Sitenizde reklam, facebook, sayaç kodları vb hiçbirşey için kodların içinde boğuşmanıza gerek yok, çünkü tüm herşeyi Tema Yönetim panelinden ayarlanayabilirsiniz.

Ayrıca header, footer, sidebar ve içerik içinde ki bol reklam alanlarınıda tema yönetim panelinden ayarlayabilir, içeriğiniz neredeyse her alanına istediğiniz reklamı ekleyebilirsiniz Tema Yönetiminden.

Reklam Alanları

– Header Reklam Alanı (468×60),

– Sidebar Üst Reklam Alanı (facebook altı 300×250),

– Sidebar Alt Reklam Alanı (sidebar en altı 300×250),

– Film Sayfası Afiş Üstü Reklam Alanı (maks genişlik 610px),

– Film Sayfası Film Konusu Altı Reklam Alanı (maks genişlik 610px),

– Film Sayfası Videolar Altı Reklam Alanı (maks genişlik 610px),

– Film Sayfası İndirme Linkleri Reklam Alanı (maks genişlik 610 px),

– Film Sayfası Caps Altı Reklam Alanı (maks genişlik 610px),

–  Film Sayfası En Alt Reklam Alanı (maks genişlik 610px),

Ve bu reklam alanlarının tamamı Tema Yönetim panelinden yönetilmektedir.

– Akıllı Bildirimler ve Linkler

       Akıllı Bildirimler

Tüm sayfalarda var olan Full İzle, Full İndir, İndirme Linkleri, Full Videolar gibi bildirimler ve bu bildirimlerin linkleri, gerçekten o içerik mevcuta çıkar.

Yani: Bir filme ait indirme linki yoksa, anasayfada da gördüğünüz film posterinin üst kısmında ki Full İndir bildirimi ve film konusunun alt kısmında ki İndirme Linkleri çıkmaz. Eğer indirme linki varsa bu bildirimler çıkar, yani ziyaretçinizi içeriğiniz ile ilgili önceden akıllıca bilgilendirmiş olur.

Full İzle ve Full Videolar içinde bu durum aynı şekildedir, filme ait video yoksa Full İzle ve Full Videolar bildirim ve linkleri çıkmaz.

Akıllı Linkler

Bu bildirimlere ait linklerde aynı zamanda akıllıdır : ) yani Full İzle ya da Full Videolar bildirimine tıkladığınızda link sizi doğrudan videonun başladığı noktaya götürür sayfada. Full İndir ve İndirme Linkleri bildirimlerine de tıkladığınızda sizi doğrudan indirme linklerinin başladığı noktaya götürür.. Bütün bunlar ziyaretçilerinizin çok seveceği özelliklerdir…

Sanırım bu kadar yeterli, ya da aklıma gelenler bu kadar arkadaşlar, diğer şeyler zaten her wordpress temada olan şeyler.

Güle güle kullanmanızı ve bol hit yapmanızı dilerim 🙂

He ayrıca hem Türkçe hem İngilizce olarak 2 farklı sürüm yaptım, ve ben sadece izleme sitesi olarak kullanacağım deyip, indirme seçeneklerinin film ekleme ekranında kalabalık yapmasını istemeyenler için dosya içinde farklı functions var göreceklerdir; ben sadece indirme sitesi olarak kullanacağım deyip, izleme seçeneklerinin film ekleme ekranında kalabalık yapmasını istemeyenler için de dosya içinde farklı bir functions dosyası var, onları mevcut tema klasörü içindeki ile değiştirebilirler.

Türkçe Sürüm Demo

ANASAYFA DEMO

FULL ARŞİV ŞEKLİNDE FİLM SAYFASI DEMOSU

SADECE İZLEME SEÇENEKLERİNİN OLDUĞU FİLM SAYFASI DEMOSU

SADECE İNDİRME SEÇENEKLERİNİN OLDUĞU FİLM SAYFASI DEMOSU

Türkçe Sürüm İndir

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

İngilizce Sürüm Demo

FULL MOVIE ARCHIVES DEMO

İngilizce Sürüm İndir

iNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

GÜNCELLEŞTİRME 1.1 (07/07/2012 – 10:00)

ARKADAŞLAR FİLM/DİZİ/PROGRAMLARI AYIRAN GÜNCELLEŞTİRME YAPILDI. TEMAYI TEKRAR İNDİRİP;

functions.php
sidebar.php
single.php
listele.php

bu dosyaları değiştirin eski dosyalarınızla.

Yeni güncelleştirme ne getirdi:

Film Releaselerini topladığımız Film Adı (www.site.com/film/film-adi dizini) gibi.
Dizi ve Program Rleaselerinide bir kategori altında toplamakta ve sidebarda ayrı bir Diziler Kategorisi ve ayrı bir Programlar Kategorisi oluşturmaktadır. Ve dizi kategorileri www.site.com/dizi/dizi-adi , program kategorileri ise www.site.com/program/program-adi olarak listelenmektedir.

Güncelleştirmeyi yaptıktan sonra, Ayarlar / Kalıcı Bağlantılar’a 1 defa girin (sadece girin yeterli).

Güncelleme 15/03/2013

Bot güncellendi.

Temayı yeniden indirin.

İçersindeki WB-IMDB Botunu plugin dizinine atın ve eklentilerden aktif edin.

theme/fullfilmarsivi içindeki functions.php’yi ve footer.php’yi sitenizin themes/fullfilmarsivi dizinine atın.

indirdiğiniz klasör içindeki Bot Kurulum ve Ayar klavuzunu mutlaka okuyun.

Güncelleme ile birlikte bot ayarlarını yapılandırmanız gerekmektedir,

Ayarlarınız aşağıdaki gibi olmalıdır.

full-film-arsivi-bot-ayarlariSatın Almak İçin


Mail:

ya da

Skype:Yorumlar buraya

Benzer Ürünlerimiz

  • WB-Sinema: WordPress Sinema Portalı Teması
  • WordPress HayalOyun Oyun Teması
  • WordPress Canlı Radyo Teması: WB-Radyo
  • WordPress Canlı TV Teması: WB-Tv
  • WordPress Yemek Tarifi Teması: WB-Tarif