WordPress YakutOyun Teması

Wordpress Temalar, Pluginler ve Özelleştirmeler.
 • WordPress YakutOyun Teması
 • WordPress YakutOyun Teması
 • WordPress YakutOyun Teması
 • WordPress YakutOyun Teması
 • WordPress YakutOyun Teması

WordPress YakutOyun Teması

Ürün : Wordpress Tema

Versiyon : 1.0

İçeriği : Tema + Bot + Kurulum ve Kullanım Klavuzu + Logo PSD

SIRADIŞI Sıradışı, sempatik, renkli ve popüler... YakutOyun'u tasarlarken şu anda dünyada çok büyük bir popülariteye sahip olan ve popülaritesi hızla artmakta olan, ancak henüz Türkiye'de bulunamayan "Kizi.com" konsepti çizgisinde ilerledik ve ortaya bu şık, sıradışı, sizi akıllarda tutacak, diğer sitelerden farklı yapacak bu tasarımı çıkardık... VALID W3 (HTML, CSS2, CSS3) YakutOyun'u yaparken en ince detaylara kadar tüm herşeyi düşündük, W3 HTML, CSS2 ve CSS3 validateyide sağladık. Tüm testlerden başarı ile geçmesini sağladık. Hatta sadece YakutOyun'u değil, YakutOyun'la birlikte kullanmanız gereken 2 eklentinin dahi dosyalarını editleyerek onların CSS'lerinide valid hale getirdik.

Merhaba arkadaşlar,

WordPress HayalOyun temasından sonra WordPress YakutOyun Teması ile karşınızdayız…

Kullananlar ve takipçilerimiz bilirler, HayalOyun bütün kullanıcıları için oldukça mükemmel bir “ihtiyaçları karşılama” ve “SEO verimi” deneyimi yaşattı. Bu deneyimi pekiştirmek, SEO verimini bir üst seviyeye çıkarmak ve birazda sıradışı olmak için YakutOyun’u sizlere sunuyoruz.

YakutOyun Hangi Amaçla Çıktı?

HayalOyun’un ilk çıktığı günden beri HayalOyun temamızın demo sitesi olan, ve HayalOyun’un gelişimi ile eş zamanlı gelişimini tamamlamakta olan X-Oyun.com adresli sitemiz 16 ekimde HayalOyun’un ilk versiyonunun çıkarılması ile oyun sektöründeki mücadelesine başladı ve bu mücadelede yaklaşık 20 gün önce kadar X-Oyun.com’u Google’da “oyun” aramasında 15. sıraya kadar getirmişti.

Bu noktadan sonra, bu mücadelede neler yapabiliriz de sitemizi daha üstlerde taşırız diye düşünmeye başladık ve üstümüzdeki sitelerden “daha hızlı” bir site olma sttajesini benimseyerek, daha hızlı bir tema yapmaya karar verdik. Tabi bunun yanında bizi üstümüzdeki 14 siteden ayıracak farklı bir konsepte ihtiyacımız vardı marka olma yolunda. Ve ortaya Google Pagespeed’i önümüzdeki tüm sitelerden daha yüksek olan, sıradışılığı ile bizi akıllarda kalıcı yapacak olan ve şu anda dünyada çok büyük bir popülaritesi olan bu konsepti  (kizi.com konsepti) ile YakutOyun’u çıkardık.

HayalOyun ile başladığımız oyun sektöründeki mücadelemizde düşündüğümüz gibi, daha hızlı yapısı ve sıradışı konsepti ile YakutOyun bizi 1 adım daha ileri taşıdı ve ilk olarak temayı değiştirmemizden hemen sonra Google sitemizi “oyun” kelimesinde 4 sıra yukarı taşıyarak 11. sıraya getirdi ve nihayetinde birkaç gün önce sitemiz “oyun” kelimesinde Google’da 1. sayfaya yerleşti. Birkaç günden beri de 6. sıra ile 10. sıra arasında dalgalanmaktadır.

Aynı zamanda oyun sektöründeki bu mücadelemizde geldiğimiz şu nokta, her birimizin en çok sevdiği yazılım olan ve Türk oyun sektörüne HayalOyun gibi kaliteli temaların var olması ile yeni yeni girmekte olan WordPress’in en büyük başarısıdır. Sitemiz “oyun” kelimesinde Google 1. sayfadaki ilk ve tek WordPress sitedir şu anda, temennimiz her birimizin tüm yazılım ihtilaçlarını en profosyonel şekilde karşılayan yazılım olan WordPress’i kullanan tüm sitelerin en kısa zamanda oyun sektörünündeki tüm kelimelerde başarı göstermesidir, ki bunun olacağı daha önce WordPress’e geçiş yapan film/dizi vb. sektörler gibi apaçık ortadadır.

Lafı fazla uzatmadan, sitemizi yakından takip edenlerin ve bizimle sürekli iletişim içersinde olan müşterilerimizinde bildiği üzere bizi oyun sektöründeki mücadelemizde 1 adım daha öteye taşıyan YakutOyun’u siz müşterilerimize sunuyoruz. Çünkü, bizim yazılımcılık felsefemizde “bize özel” kavramı yoktur. Kendimiz için ne yaptıysak, hangi özel yazılımı yaptıysak, hangi özelliği yaptıysak, hangi geliştirmeyi yaptıysak, bunu müşterilerimizle paylaşırız. Bizi bir adım öteye taşıyan şeyin, müşterilerimizide 1 adım öteye taşımasını isteriz.

İŞTE YakutOyun

ÇOKK HIZLI

YakutOyun’u yaptık ve çok araştırdık, YakutOyun’dan hızlı site biz bulamadık. SEO için önemli bir faktör olan “pagespeed” (%95-96) değerleri ile YakutOyun sizi bu yarışta bir adım daha öne taşıyacak.

SIRADIŞI

Sıradışı, sempatik, renkli ve popüler…

YakutOyun’u tasarlarken şu anda dünyada çok büyük bir popülariteye sahip olan ve popülaritesi hızla artmakta olan, ancak henüz Türkiye’de bulunamayan “Kizi.com” konsepti çizgisinde ilerledik ve ortaya bu şık, sıradışı, sizi akıllarda tutacak, diğer sitelerden farklı yapacak bu tasarımı çıkardık…

VALID W3 (HTML, CSS2, CSS3)

YakutOyun’u yaparken en ince detaylara kadar tüm herşeyi düşündük, W3 HTML, CSS2 ve CSS3 validateyide sağladık. Tüm testlerden başarı ile geçmesini sağladık. Hatta sadece YakutOyun’u değil, YakutOyun’la birlikte kullanmanız gereken 2 eklentinin dahi dosyalarını editleyerek onların CSS’lerinide valid hale getirdik.

%100 SEO DOSTU

HayalOyun’u kullananlar ve takip edenler zaten bilirler, temalarımız SEO açısından kullananlara daha önce yaşamadıkları bir deneyim yaşatacak derecede SEO’da güçlüdür. YakutOyun’da bunu W3 Validate ve Yüksek Hız ile de birleştirerek, eşsiz bir SEO deneyimi yarattık. YakutOyun’daki SEO’yu etkileyen tüm değerler yerli yerinde, yeterincedir.

5 FARKLI RENK (Hem siz, hem ziyaretçi seçebilir)

renksec

GOLD

gold

KOYU MAVİ

kmavi

AÇIK MAVİ

amavi

PEMBE

pembe

YEŞİL

yesil

 YakutPanel

Sitenizle ilgili tüm ayarları YakutPanel’den yapabilirsiniz. Bu şekilde kod bilgisi sahibi olmanıza gerek yoktur. Ya da bu özellik ile kodlar arasında boğuşmadan ve sitenizin yapısını bozacak bir kod hatası yapmadan dilediğiniz değişikliği yapabilir, sayaç kodları, analystic kodları, reklamlar gibi herşeyi bu panelden ayarlayabilirsiniz.

Tema Paneli Görüntüleri

Popüler Oyunlar

Anasayfa üst sol, kategori sayfaları üst sol, arama sayfaları üst sol ve etiket sayfaları üst sol bölümde Popüler Oyunlar bulunur. Bu popüler oyunlar sitenizde en çok oynanan oyunlara göre sıralanır.

Bu popüler oyunlar,

 • Anasayfada -> En çok oynanan 6 oyun,
 • Kategori sayfalarında -> O kategorideki en çok oynanan 6 oyun,
 • Arama sayfalarında -> ilgili arama terimi ile ilgili en çok oynanan 6 oyun,
 • Etiket sayfalarında -> ilgili etiket ile ilgili en çok oynanan 6 oyun.

şeklinde gösterilir.

Rasgele Oyunlar

Anasayfa üst sağ, kategori sayfaları üst sağ, arama sayfaları üst sağ ve etiket sayfaları üst sağ bölümde Rasgele Oyunlar bulunur.

Bu rasgele oyunlar,

 • Anasayfada -> tüm oyunlar içersinden rasgele 4 oyun,
 • Kategori sayfalarında -> O kategorideki oyunlar içersinden rasgele 4 oyun,
 • Arama sayfalarında -> ilgili arama terimi ile ilgili rasgele 4 oyun,
 • Etiket sayfalarında -> ilgili etiket ile ilgili rasgele 4 oyun.

şeklinde gösterilir.

Oyun Yükleniyor (Aktif/Pasif edilebilir ve süre ayarlanabilir)

Oyun yükleniyor özelliği ile oyun öncesi reklam gösterebilirsiniz. Bu özelliği YakutPanel’den aktif/pasif yapabilir ya da süresini değiştirebilirsiniz.

oyunoncesireklam

Anti-Reklam

YakutOyun temasında flash oyunların içersinde bulunan reklamlara tıklanamaz. Yani Flash oyunların içersinde bulunan diğer sitelere ait reklamlara ziyaretçileriniz tıklasada link çalışmaz ve ziyaretçileriniz başka sitelere kaçmaz. Bu Özellik sayesinde hem ziyaretçilerinizi sitede tutabileceksiniz, hem sitenizden diğer oyun sitelerine direk geçişler olmayacağı için SEO açısından gücünüz artacak. Bu özellik sayesinde kendi oyun sitelerimdeki online süresi ve anlık online sayısı 2 katına kadar yükseldi!

Unity 3D Desteği

Oyun dünyasının yeni teknolojisi Unity 3D oyunları nasıl ekleyeceğinizi hala bulamadınız mı? Hiç bir oyun yazılımının Unity desteği yok mu? Kraloyun.com gibi devler bile Unity 3D oyunları oyunun bulunduğu sayfası kendi sitesinde frame olarak göstermekte iken, biz buna bir çözüm bulduk ve YakutOyun’da sizlere sunuyoruz.

Artık Unity Oyunları SWF oyunlar gibi sitenizde çalıştıracaksınız. ÜSTELİK OYUNLARA SİTENİZİN LOGOSU GÖMÜLECEK.

BU OYUNLARI SİTENİZDEN ALMAK İSTEYENLER OLURSA SİTENİZİN O OYUNA AİT UNITY OYNATMA SAYFASINI FRAME OLARAK ALMAK ZORUNDA OLACAK VE SİTENİZİN LOGOSU OYUNA GÖMÜLÜ OLARAK DİĞER SİTELERDE YAYINLANACAK.

 Oyun Tuşları

Oyun Tuşları özelliği ile ziyaretçilerinize oyun tuşlarını gösterebilirsiniz.

tuslar

Tuş Seçme

tussec

Tam Ekran

Tam ekran özelliği ile ziyaretçileriniz oyunu tam ekran olarak oynayabilirler.

GEÇİŞ

GEÇİŞ Özelliği ile TEMA BAĞIMLIĞINA SON VERİYORUZ!!!

Geçiş özelliği ile YakutPanel / Geçiş menüsünden tek tıkla YakutOyun’u hem eski oyun temanızda eklediğiniz resim ve oyunları hemde yeni ekleyeceklerinizi çalıştıracak şekilde yapılandırırsınız.

gecis

IMAGE CACHE (seçmeli)

imagecache

WP-UPDATE BİLDİRİMLERİ: WP-Update bildirimleri ile tüm güncellemelerden haberdar olacaksınız. Temaya yeni özellikler eklendiğinde admin panelinizde WP-Update size Güncelleme olduğunu bildirecek.

BOT

BOT ÖZELLİKLERİ

– WordPressle %100 uyum

Bot plugin olarak çalışmakta ve WordPressle %100 uyum içersinde çalışmaktadır.

– 17 Oyun Sitesinden Veri Çekme
– Kraloyun.com
– Oyungemisi.com
– Oyunskor.com
– Oyunlar1.com
– Oyunkolu.com
– OyunOyna.com
– Oyunlar9.com
– Sunoyun.com
– A10.com
– Addictinggames.com
– Tokigames.com
– armorgames.com
– didigames.com
– flonga.com
– freeonlinegames.com
– i6.com

– Ayarlanabilir özellikler
– Özel alan ayarlaması,
– Otomatik Zamanlama süre ayarlaması,
– SWF sunucuya çek çekme ayarlaması,

OTOMATİK ZAMANLA

Otomatik Zamanla özelliği sayesinde tek yapmanız gereken bota girmek ve sürekli EKLE düğmesine tıklamak… Çünkü Bu bot sizi GOOGLE’ın gözünde itibarınızın düşmesinden koruyacak. Çünkü bu Bot arka arkaya ne kadar içerik eklerseniz ekleyin her eklediğiniz içeriği bir önceki zamanlanmış oyunun yayınlanma saatinden 60 dakika sonraya zamanlar. Böylece sitenizde günün 24 saati yeni içerik yayınlanır ve GOOGLE’ın gözünde sitenizin itibari kısa süred artar… (bu 60 dakikayı ayar.php’den değiştirebilirsiniz).

ARAYA SIKIŞTIR

HayalOyun tecrübemiz doğrultusunda “araya sıkıştır” özelliği yaptık. Araya Sıkıştır ne işe yarar? Botta “otomatik zamanla” özelliği bulunduğu için birçok arkadaş, sitesine 1 günde birkaç ay boyunca yayınlanacak kadar oyun eklemekte, ve ekledikleri oyunlar aylarca saatte 1 yayınlanmaktadır. Örneğin “otomatik zamanla” özelliği ile 500 oyun eklediğinizde bu oyunlar önümüzdeki 500 saat boyunca saatte 1 adet olmak üzere yayınlanacak demektir. Yani bu durumda şimdi botla yeni bir oyun eklediğinizde, sırada 500 tane yayınlanmayı bekleyen oyun olduğu için bu yeni oyunu 501 saat sonraya zamanlayacaktır. Ancak siz bu yeni oyunu 501 saat sonra değil, hemen yayınlamak istiyorunuz, işte bu noktada araya sıkıştır özelliği imdadınıza yetişir ve oyunu eklerken “araya sıkıştır” ı işaretlerseniz oyun 501 saat sonraya zamanlanmaz 5 4-5 saat sonraya diğer oyunlarla aynı yayınlanma saatine denk gelmeyecek şelilde zamanlanır. Böylece hem size aylarca yetecek oyunu bir seferde ekleyebilir keyfinize bakabilir, hem de piyasaya yeni düşen oyunları aynı gün içersinde otomatik yayınlayabilirsiniz.

RESİMLERİ OTOMATİK OPTİMİZE ETME

Bot aynı zamanda oyun resimlerini çekerken optimize eder. Yani kalite kaybı oluşturmadan kb larını düşürür ve yeniden boyutlandırır. Böylece botun veri çektiği sitelerdeki resimlerin boyutları ve boyları hem SEO’ya uygun, hemde sitenize uygun olarak yapılandırılmış olur bot tarafından.

Bot ile kategorisel çekme, Yeni Oyunları listeleme ve çekme, arama yaparak dilediğiniz oyunları çekme yapabilirsiniz. Bot Plugin şeklindedir, bu nedenle kurmakta ve entegre etmekte zorlanmazsınız. Bot sürekli çalışacak ve kısa sürede bottaki site sayısı 20+ olacaktır. Her hangi bir bot patladığında WordPress Oyun Botu sayfamızı ziyaret ederek (24 saat sonra) yeni sürümü indirin. Bota eklenen site seçeneklerinden haberdar olmak için belirli aralıklarla sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak Botla Oyun Ekleme ve Post Paneli panelinide göstererek tanıtıma son verelim.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Kategoriler Yok Mu?

Kategoriler var, ancak temada kategoriler için özel bir alan ayrılmamıştır, bu sayede dünyada şu anda çok popüler olan ve popülaritesi hergün çığ gibi büyümekte olan friv, kizi konseptine ayak uydurulmuş, ziyaretçilerinize sıradışı bir deneyim yaşatarak, onların aklında kalıcı olmanız hedeflenmiştir.

Her oyunda oyunun sol kısmında bulunan “Benzer Oyunlar” kısmının ilk sırasında o oyuna ait kategori linki, adı ile birlikte o kategoriye ait en çok oynanan resmi ile gösterilir. Böylece hem bu popüler konsept çizgisi bozulmamış, hem kategorilere link verilmiş, hemde ziyaretçilerinizin kategorilerde gezebilmesi sağlanmıştır.

2- Yorumlar Yok Mu?

Yine bu konseptin bir parçası olarak yorum bölümü yapılmamıştır. Bu noktada sayfaların güncelleğini düşünenen arkadaşlar için şu bilgiyi vermek isteriz; Yorumlar sayfaların güncel kalmasını sağlamaktadır,  temamızda bulunan “OYLAMA EKLENTİSİ”de sayfanızın güncel kalmasını sağlamaktadır. Google bu oylama eklentisinin verilerini sürekli olarak güncellemekte ve arama sonuçlarına yansıtmaktadır. Bu nedenle Yorum olmaması sayfanızın birdaha güncel olmayacağı anlamına gelmemektedir ki her verilen oyda sayfanız google tarafından güncellenmiş olarak algılanacaktır.

HANGİSİNİ SEÇMELİYİM? (HayalOyun Mu? YakutOyun Mu?)

En çok karşılaştığımız soru bu, hangisini seçmeliyim?

Bu konuda karar tamamen size kalmış, biri diğerinden kötü değil ki her ikisinin başarılarısıda ortadadır.

HayalOyun -> Çok özellikli bir temadır,

YakutOyun -> Özelliklerden feragat edilerek hızlandırılmış bir tema olmakla birlikte, sıradanlıktan sıkılanlar için, sıradışı bir konsept arayanlar ve friv&kizi konseptine ayak uydurmak isteyenler içindir.

Yani biri diğerine rakip değildir, her biri farklı beklentileri karşılayan iki üründür. Bu nedenle bu seçim konusunda size yol gösterecek olan tek şey zevkiniz olacaktır.

DEMO

SATIŞ BİTTİ

BOT’TA LİSANS ÜCRETLERİNE DAHİL OLUP, BOTA MİNUMUM 6 AY GARANTİ VERİYORUZ. Yani ömrümüz olur, bir kaza bela gelmezse başımıza yaşadığımız ve bu sektörde var olduğumuz sürece bot güncellenecektir sürekli, ama 6 ayı garantili olarak adını koyalım.Satın Almak İçin


Mail:

ya da

Skype:Yorumlar buraya

Benzer Ürünlerimiz

 • WB-Sinema: WordPress Sinema Portalı Teması
 • WordPress HayalOyun Oyun Teması
 • WordPress Canlı Radyo Teması: WB-Radyo
 • WordPress Canlı TV Teması: WB-Tv
 • WordPress Yemek Tarifi Teması: WB-Tarif